Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Drogi i zasady ruchu

Off 1

Jeżeli mamy prawo jazdy, jeżeli podróżujemy pojazdem, poruszamy się po ulicach powinniśmy orientować się, jakie są zasady ruchu drogowego. Są to niezmiernie ważne reguły, jakie musimy zapamiętać, których powinniśmy się nauczyć. Podróżowanie autem nie jest pod żadnym pozorem łatwe. Opanowanie sprawności jazdy to jedna kwestia, drugą jest nauka tego, w jaki sposób poruszać się po drogach, w jaki sposób traktować innych kierowców. Nie jesteśmy jakkolwiek na drodze sami. Oprócz nas jest także wiele milionów innych kierowców. Musimy być niezmiernie uważni, ostrożni. Musimy nauczyć się panować nad samochodem. Powinniśmy przyzwoicie oraz pewnie czuć się w aucie. Oczywiście taką pewność zdobywamy z niekiedy. Powinniśmy zdobyć doświadczenie, musimy opanować technikę jazdy, musimy przyuczyć się zachowań – i swoich i innych kierowców, dla jakich motoryzacja także jest znacząca. Przede wszystkim musimy znać wszystkie znaki drogowe, powinniśmy zwracać na nie szczególną uwagę. W przeciwnym razie jesteśmy w stanie spowodować wypadek samochodowy czy kolizję. A tego jakkolwiek nikt nie chce. Takie wypadki w szeregu przypadków są tragiczne w skutkach. Powinniśmy jeździć tak, aby nie sprawiać zagrożenia. Jeździmy różnymi drogami. W pewnych sytuacjach są to wąskie uliczki osiedlowe. Ich jakość i wytrzymałość na uszkodzenia nie jest nadmiernie wysoka. Takimi uliczkami jeździ względnie niedużo pojazdów. Ulice kolosalne, trasy szybkiego ruchu budowane są w kompletnie inny sposób. Nimi jeździmy prędko, często, porusza się po takich trasach dużo pojazdów a szybkość jazdy jest naprawdę kolosalna. Skutkiem tego trasy takie muszą być wytrzymałe, dobre jakościowo. Muszą być przede wszystkim bezpieczne dla kierowców. Takie naturalnie muszą być autostrady. Niestety w Polsce nie posiadamy ich nadmiernie wiele. Co prawda co jakiś czas oddawane są do użytku następne etapy niestety nie zdarza się to nazbyt niejednokrotnie. Sieć autostrad w Europie Zachodniej jest w istocie niezmiernie rozbudowana.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Autokary oraz ciężarówki

    Nie wszyscy mamy auta. W pewnych momentach nie stać nas na kupno samochodu, czasem nie mamy uprawnień, żeby poruszać się pojazdem po drogach czy też jesteśmy nadmiernie młodzi, by móc zrobić prawo jazdy. A przecież musimy się przemieszczać. Nieraz podróżowanie, przemieszczanie się z miejsca na miejsce to nieodzowność, głównie, gdy mieszkamy w większym mieście. Dojeżdżamy…

  • Zanieczyszczenia otoczenia oraz paliwa

    Zagadnienia motoryzacyjne to wybitnie rozwinięta dyscyplina. Co poniektórzy z nas mają o tej dyscyplinie pojęcie, interesują się motoryzacją, znają się na niej. Wielokrotnie są to właściciele wehikułów, kierowcy. To, że posiadamy samochód, że poruszamy się nim po drogach w żadnym razie nie musi oznaczać, że interesujemy się motoryzacją. Nie każdego interesują zagadnienia z nią powiązane….