Porady

Genealogie motoryzacji na świecie

Off 28

Nad pojazdami i transportowaniem osób bez ingerencji siły fizycznej dumano już w siedemnastym wieku. Wtenczas niemniej jednak snuły się plany na ułatwienie życia za pomocą stosownych pojazdów. Już w 1678 roku Ferdinand Verbiest miał na celu przedstawienie mandaryńskiemu cesarzowi pierwsze zarysy dotyczące maszyny, jaka formą i wyglądem naprowadzała auto. Napędzana ona była parą, jaka w tamtych okresach była dawnym zamiennikiem jednostki napędowej. Niestety przedstawienie w tamtych okresach takiego planu nie miało sensu. Nie było także poparte żadnymi dowodami. Nie dziwi w następstwie tego fakt, że w siedemnastym wieku nie zdołaliśmy ujrzeć na kartach historii wiadomości, o pojawieniu się pierwszej maszyny poruszanej parą, a motoryzacja w ogóle nie egzystowała. Dopiero sto lat później, innymi słowy w 1769 roku pokazano pierwszą maszynę parowa, jaka kształtem i wzorem naprowadzała ówczesny pojazd. Za konstruktora pierwszego samochodu, który poruszał się na jednostce parowej był uczony Nicolas-Joseph Cugnot. To on zaprojektował oraz stworzył tego typu maszynę. Przez wiele lat wykorzystywano tego typu pojazdy do przewożenia osób i towarów. W tym przypadku panuje dużo innych przekonań i twierdzeń co do tego, kto jako pierwszy skonstruował pierwszy samochód, jaki poruszany był na jednostkę spalinową. W tym przypadku są dwie teorie. Naczelna z nich oświadcza, że konstruktorem pierwszego pojazdu, jaki kształtem oraz wyglądem naprowadzał pojazd był Wilhelm Maybach z Daimlerem. Było to naturalnie w dziewiętnastym wieku, a raczej u schyłku dziewiętnastego wieku. Dokumentnie miało to miejsce w 1886 roku. Mimo to wiele osób uważa, że pierwszy konstruktorem, który podjął się wynalezienia wozu był Karl Benz, który rok wcześniej wynalazł już tego typu machinę.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Zanieczyszczenia otoczenia oraz paliwa

    Zagadnienia motoryzacyjne to wybitnie rozwinięta dyscyplina. Co poniektórzy z nas mają o tej dyscyplinie pojęcie, interesują się motoryzacją, znają się na niej. Wielokrotnie są to właściciele wehikułów, kierowcy. To, że posiadamy samochód, że poruszamy się nim po drogach w żadnym razie nie musi oznaczać, że interesujemy się motoryzacją. Nie każdego interesują zagadnienia z nią powiązane….

  • Szukamy solidnego parkingu przy portu lotniczego w Modlinie

    To fantastycznie, że ostatnio powstało w naszym kraju nowe lotnisko, a więc port lotniczy w Modlinie. W końcu wcale nie jest powiedziane, że dla stołecznego lotniska nie byłaby potrzebna swojego rodzaju konkurencja. Oczywiście Modlin ma teraz wielkie problemy, ale zasadniczo nie można powiedzieć, że to lotnisko nie ma przyszłości. Można w sumie powiedzieć, iż Okęcie…